UKS Błyskawica

UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY "BŁYSKAWICA" PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W KRYGU

Rok założenia: 1998

Aktualny zarząd klubu:
prezes: Dariusz Jodłowski
sekretarz: Magdalena Szewczyk
członkowie: Krzysztof Kosiba, Jerzy Karp, Kazimierz Ludwiń
Liczba członków: 75
Prowadzący zajęcia: Magdalena Szewczyk, Dariusz Jodłowski

Uczniowski Klub Sportowy „Błyskawica” został wpisany do ewidencji Uczniowskich Klubów Sportowych w Wydziale Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Wojewódzkiego w Krośnie 10 lutego 1998 r.
Jest on powołany w celu planowania i organizowania edukacyjnego życia uczniów w oparciu o możliwości obiektowe i sprzętowe szkoły, oraz pomoc materialną organu prowadzącego szkołę tj. Urzędu Gminy Lipinki, rodziców, sympatyków Klubu i sponsorów.W roku 2000 poszerzył swoją działalność o uczniów Publicznego Gimnazjum w Krygu.
Głównym zadaniem Klubu jest oddziaływanie na wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży, kształtowanie sprawności fizycznej, rozwijanie szeroko pojętej kultury fizycznej, budzenie i budowanie zainteresowań sportowych.

W Klubie istnieją sekcje:

  • piłki nożnej,
  • siatkówki,
  • piłki ręcznej,
  • badmintona,
  • szachów.

Zainteresowanie badmintonem przyniosło wymierne efekty na Mistrzostwach Powiatu, a także na Wojewódzkich Igrzyskach, jak i Małopolskiej Gimnazjadzie. Młodzież skupiona w UKS „Błyskawica” odnosi sukcesy również w innych dyscyplinach: w wyścigach na rowerach górskich, zawodach lekkoatletycznych, szachach.
Co roku uczniowie biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie „Sprawna Klasa” organizowanym przez „Magazyn Olimpijski”, oraz Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej „Coca Cola Cup”.

Do najważniejszych osiągnięć sportowych w czasie działalności klubu zalicza się:

  • Powiatowy Turniej o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego - 2000
    II miejsce: Paweł Przybycień
  • Mistrzostwa Powiatu w Szachach - 2000
    III miejsce: Boszkowicz Rafał
  • Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Badmintonie
    grupa młodsza:
    I miejsce: dziewcząt Magdalena Jeż, Joanna Zięba
    II miejsce: Michał Karp, Michał Sajchta
    grupa starsza:
    II miejsce: Paulina Świerz, Magdalena Bieniek
    II miejsce: chłopców Paweł Przybycień, Wojciech Żyrkowski
  • Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego - 2001
    I miejsce: Rafał Wędrychowicz
  • Otwarty Wyścig na Rowerach Górskich MTB - 2001
    III miejsce: Wojciech Szurek
  • Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Badmintonie - 2001
    V-VI miejsce: Michał Sajchta, Michał Karp
    VIII miejsce: Magdalena Jeż, Joanna Zięba
  • I Spartakiada LA Powiatu Gorlickiego
    I miejsce: w skoku wzwyż Michał Karp
  • Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Badmintonie
    I miejsce: Paweł Przybycień, Wojciech Żyrkowski
    II miejsce: Paulina Świerz, Magdalena Bieniek
  • Turniej szachowy "Ferie na sportowo 2002"
    I miejsce: Jakub Leśniowski
  • II Spartakiada LA Powiatu Gorlickiego - 2001
    II miejsce w skoku w dal: Marzena Fendryk
    IV miejsce w biegu na 600 m: Marzena Fendryk
    II miejsce w biegu na 300 m: Dominik Kosiba
  • III SPARTAKIADA LA POWIATU GORLICKIEGO 2003
    I miejsce w skoku w dal: Marzena Fendryk
    I miejsce w biegu na 600 m :Marzena Fendryk
    II miejsce w rzucie piłeczką palantową: Klaudia Lewińska
  • MISTRZOSTWA POWIATU W CZWÓRBOJU LA 2003
    II miejsce: drużyna dziewcząt
  • MISTRZOSTWA REJONU LIMANOWSKIEGO W CZWÓRBOJU LA
    I miejsce i tytuł indywidualnego mistrza rejonu w czwórboju LA: Marzena Fendryk
    IV miejsce drużyna dziewcząt: Marzena Fendryk, Klaudia Lewińska, Weronika Mika, Justyna Wędrychowicz, Gabriela Leśniowska, Natalia Podstołowicz
  • III SPARTAKIADA LA POWIATU GORLICKIEGO SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH
    I miejsce w skoku wzwyż: Michał Karp
  • I HALOWE MISTRZOSTWA POWIATU GORLICKIEGO W SKOKU WZWYŻ IM. W. TOKARZA 2003
    I miejsce: Marzena Fendrych – kat. szkoła podstawowa
    II miejsce: Michał Karp – kat. gimnazjum
  • MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT SZKÓŁ PODSTAWOWYCH 2003
    II miejsce: drużyna dziewcząt
  • MISTRZOSTWA POWIATU W „UNI-HOKA” SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH 2003
    II miejsce: reprezentacja chłopców
  • MISTRZOSTWA POWIATU W SZACHACH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
    III miejsce: Justyna Pociecha
    III miejsce: Jakub Leśniowski
  • MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE RĘCZEJ DZIEWCZĄT - GIMNAZJUM 2004
    III miejsce: reprezentacja dziewcząt
  • IV SPARTAKIADA LA POWIATU GORLICKIEGO DLA SZKÓŁ GIMNAZJALYCH
    III w skoku wzwyż: Michał Karp
    III miejsce w skoku w dal: Michał Sajchta
  • DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POWIATU W BADMINTONIE 2004
    II miejsce: reprezentacja chłopców szkoły podstawowej
    III miejsce: reprezentacja dziewcząt szkoły podstawowej
    III miejsce: reprezentacja chłopców gimnazjum
  • III HALOWE MISTRZOSTWA POWIATU GORLICKIEGO W SKOKU WZWYŻ 2005
    III miejsce: Anna Maniak – kat – szkoła podstawowa
    II miejsce: Bogumił Nagi – kat – szkoła podstawowa
    IV miejsce: Piotr Pawłowski – kat – gimnazjum
  • MIĘDZYNARODOWE ZAWODY W SKOKU WZWYŻ - SĘKOWA 2005
    IV miejsce: Anna Maniak z wynikiem 140 cm
    IV miejsce: Bogumił Nagi z wynikiem 140 cm
    III miejsce: Piotr Powłowski z wynikiem 176 – kat gimnazjum
  • V SPARTAKIADA LA POWIATU GORLICKIEGO
    II miejsce w rzucie piłeczką pal.: Anna Maniak

Rozwój Klubu i liczne osiągnięcia jego członków, są wynikiem systematycznie wzbogacanej bazy materialnej. Jest to możliwe dzięki dotacjom Urzędu Gminy Lipinki i wsparciu Pana Wójta Czesława Rakoczego, który przekazał dla szkoły atlas sportowy, stół pingpongowy, ufundował stroje reprezentacyjne. Ponadto Klub otrzymał w 2003 roku sprzęt do gry w badmintona z PZ Badmintona, a w 2004 r. sprzęt lekkoatletyczny z PZLA.
Sukcesem Klubu jest zdobycie Pucharu Starosty Powiatu Gorlickiego dla Szkoły Podstawowej w Krygu za wyniki sportowe w roku szkolnym 2000 – 2001.

Opracowała: Magdalena Szewczyk.


IAP Portal - (C)opyright by Interaktywna Polska